07/2019    

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1

19:00 Tough LoveCoordinator: Palm, Franciscus

Venue:

2

19:00 Growth GroupCoordinator: Bouwer, Jan

Venue:

19:00 H.E.A.L.Coordinator: Moralee, Neal

Venue:

3

18:30 Worship Team practiceCoordinator: Kotze, Thean Abrie

Venue: Main Auditorium

19:00 Growth GroupCoordinator: Bouwer, Jan

Venue:

4

18:00 PrayerCoordinator: Garratt, Greig

Venue: Main Auditorium

19:00 Grief ShareCoordinator: Mullinder, Joanne

Venue: Jesus Gym

5
6

09:00 Tembisa Soup KitchenCoordinator: Mac Dougall, Alistair

Venue:

7

08:00 MeetingCoordinator: Teleng, Roaan

Venue: Main Auditorium

08:00 Kids ChurchCoordinator: Strydom, Laura

Venue:

08:00 Teen ChurchCoordinator: Boshoff, Clinton

Venue:

10:00 MeetingCoordinator: Garratt, Greig

Venue: Main Auditorium

10:00 Kids ChurchCoordinator: Strydom, Laura

Venue:

10:00 Teen ChurchCoordinator: Boshoff, Clinton

Venue:

17:00 MeetingCoordinator: Garratt, Greig

Venue: Main Auditorium

5 pm This meeting has a different message to the morning meetings.

17:00 Child MindingCoordinator: Strydom, Laura

Venue:

8

19:00 Tough LoveCoordinator: Palm, Franciscus

Venue:

9

19:00 Growth GroupCoordinator: Bouwer, Jan

Venue:

19:00 H.E.A.L.Coordinator: Moralee, Neal

Venue:

10

18:30 Worship Team practiceCoordinator: Kotze, Thean Abrie

Venue: Main Auditorium

19:00 Growth GroupCoordinator: Bouwer, Jan

Venue:

11

18:00 PrayerCoordinator: Garratt, Greig

Venue: Main Auditorium

19:00 Grief ShareCoordinator: Mullinder, Joanne

Venue: Jesus Gym

12

19:00 YouthCoordinator: Promnitz, Rickey

Venue: Main Auditorium

13

06:30 Mens MeetingCoordinator: Teleng, Roaan

Venue:

09:00 Tembisa Soup KitchenCoordinator: Mac Dougall, Alistair

Venue:

14

08:00 MeetingCoordinator: Teleng, Roaan

Venue: Main Auditorium

08:00 Kids ChurchCoordinator: Strydom, Laura

Venue:

08:00 Teen ChurchCoordinator: Boshoff, Clinton

Venue:

10:00 MeetingCoordinator: Garratt, Greig

Venue: Main Auditorium

10:00 Kids ChurchCoordinator: Strydom, Laura

Venue:

10:00 Teen ChurchCoordinator: Boshoff, Clinton

Venue:

17:00 MeetingCoordinator: Garratt, Greig

Venue: Main Auditorium

5 pm This meeting has a different message to the morning meetings.

17:00 Child MindingCoordinator: Strydom, Laura

Venue:

15

19:00 Tough LoveCoordinator: Palm, Franciscus

Venue:

16

19:00 Growth GroupCoordinator: Bouwer, Jan

Venue:

19:00 H.E.A.L.Coordinator: Moralee, Neal

Venue:

17

18:30 Worship Team practiceCoordinator: Kotze, Thean Abrie

Venue: Main Auditorium

19:00 Growth GroupCoordinator: Bouwer, Jan

Venue:

18

18:00 PrayerCoordinator: Garratt, Greig

Venue: Main Auditorium

19:00 Grief ShareCoordinator: Mullinder, Joanne

Venue: Jesus Gym

19

19:00 YouthCoordinator: Promnitz, Rickey

Venue: Main Auditorium

20

09:00 Tembisa Soup KitchenCoordinator: Mac Dougall, Alistair

Venue:

09:00 Kids Church TrainingCoordinator: Strydom, Laura

Venue:

09:00 New BeginningsCoordinator: Bouwer, Jan

Venue: Main Auditorium

21

00:00 CommunionCoordinator: Strydom, David-John

Venue:

Communion at all 3 meetings - 8am, 10am & 5pm meetings

08:00 MeetingCoordinator: Teleng, Roaan

Venue: Main Auditorium

08:00 Kids ChurchCoordinator: Strydom, Laura

Venue:

08:00 Teen ChurchCoordinator: Boshoff, Clinton

Venue:

10:00 MeetingCoordinator: Garratt, Greig

Venue: Main Auditorium

10:00 Kids ChurchCoordinator: Strydom, Laura

Venue:

10:00 Teen ChurchCoordinator: Boshoff, Clinton

Venue:

17:00 MeetingCoordinator: Garratt, Greig

Venue: Main Auditorium

5 pm This meeting has a different message to the morning meetings.

17:00 Child MindingCoordinator: Strydom, Laura

Venue:

22

19:00 Tough LoveCoordinator: Palm, Franciscus

Venue:

23

19:00 Growth GroupCoordinator: Bouwer, Jan

Venue:

19:00 H.E.A.L.Coordinator: Moralee, Neal

Venue:

24

18:30 Worship Team practiceCoordinator: Kotze, Thean Abrie

Venue: Main Auditorium

19:00 Growth GroupCoordinator: Bouwer, Jan

Venue:

25

19:00 Grief ShareCoordinator: Mullinder, Joanne

Venue: Jesus Gym

26

18:00 IGNITECoordinator: Teleng, Roaan

Venue: Main Auditorium

19:00 YouthCoordinator: Promnitz, Rickey

Venue: Main Auditorium

27

09:00 Tembisa Soup KitchenCoordinator: Mac Dougall, Alistair

Venue:

09:00 IGNITECoordinator: Teleng, Roaan

Venue: Main Auditorium

28

08:00 MeetingCoordinator: Teleng, Roaan

Venue: Main Auditorium

08:00 Kids ChurchCoordinator: Strydom, Laura

Venue:

08:00 Teen ChurchCoordinator: Boshoff, Clinton

Venue:

08:00 IGNITECoordinator: Teleng, Roaan

Venue: Main Auditorium

10:00 MeetingCoordinator: Garratt, Greig

Venue: Main Auditorium

10:00 Kids ChurchCoordinator: Strydom, Laura

Venue:

10:00 Teen ChurchCoordinator: Boshoff, Clinton

Venue:

17:00 MeetingCoordinator: Garratt, Greig

Venue: Main Auditorium

5 pm This meeting has a different message to the morning meetings.

17:00 Child MindingCoordinator: Strydom, Laura

Venue:

29

19:00 Tough LoveCoordinator: Palm, Franciscus

Venue:

30

19:00 Growth GroupCoordinator: Bouwer, Jan

Venue:

19:00 H.E.A.L.Coordinator: Moralee, Neal

Venue:

31

18:30 Worship Team practiceCoordinator: Kotze, Thean Abrie

Venue: Main Auditorium

19:00 Growth GroupCoordinator: Bouwer, Jan

Venue:

Calendar